Селтик се изложи, падна от шампиона на Гибралтар (ВИДЕО)

lincoln-v-celtic-lincoln-red-imps-v-celtic

Отборът на Линкълн Ред Имп от Гибралтар победи като домакин шотландския Селтик с 1:0 в първи мач от втория предварителен кръг на Шампионска лига. По този начин полупрофесионалният тим вгорчи дебюта на бившия мениджър на Ливърпул  Брендън Роджърс начело на „детелините“.

34-годишният Лий Каскиаро в 48-ата минута вкара гола за историческия успех на тима на Линкълн Ред Импс. Реваншът в Глазгоу е на 20 юли (сряда).

Българският национал Михаил Александров игра през второто полувреме за тима на Легия (Варшава), който направи 1:1 като гост на Зрински (Мостар). Живко Миланов игра цял мач за АПОЕЛ (Никозия) за 0:0 като гост на Ню Сейнтс, а Божидар Митрев пази на вратата на молдовския Шериф (Тираспол) при загубата с 2:3 при гостуването на Апоел (Беер Шева).