Сити разби с 3:1 като гост Динамо (Киев), ПСВ и Атлетико без гол (ВИДЕО)

12782401_1721742128042177_542883483_n

Манчестър Сити победи като гост Динамо (Киев) с 3:1 в първи мач от осминафиналната фаза на Шампионска лига. С успеха играчите на Мануел Пелегрини направиха сериозна крачка към четвъртфиналната фаза в най-престижния клубен турнир в света.

Сити поведе с гол на аржентинеца Серхио Агуеро в 15-ата минута, а в 40-ата испанецът Давид Силва удвои преднината на гостите. В 59-ата минута домакините се върнаха в мача с гол на Витали Буялски за 1:2. Крайното 3:1 за Манчестър Сити оформи Яя Туре в 90-ата минута на двубоя.

ПСВ Айндховен и Атлетико (Мадрид) завършиха наравно 0:0 в Айндховен.

От 68-ата минута домакините от ПСВ Айндховен играха с десет души, след като втори жълт и червен картон получи Гастон Перейро.

По-опасните положение през първата част на двубоя бяха пред вратата на ПСВ Айндховен. Най-добрата възможност за гол до почивката за гостите от Мадрид се откри пред Антоан Гризман в средата на полувремето. Той изскочи сам срещу вратаря на домакините, но не успя да го преодолее.

След почивката за Атлетико се появи и Фернандо Торес, но гостите така и не успяха да стигнат до гол, въпреки че почти половин час играха с човек повече.

Реваншите и на двата осминафинала са на 15 март.

Снимка: Gulliver/Getty Images