Славия доуби Ботев за 2 минути

12200512_1687298548153202_391405331_n

Отборът на Славия победи обезкървен Ботев с 2:0 в мач от 14 кръг на „А” група. В 81-ата минута след центриране отдясно на Антон Карачанаков, Ивайло Димитров бе безпогрешен с глава.

Само 2 минути по-късно Манзоро нахлу в половината на Ботев, комбинира с Карачанаков, който му върна отлично и французинът покачи на 2:0.

Отборът на „канарчетата” бе без половината си титуляри след събитията в клуба, а за цял мач не успя да отправи нито един точен удар към вратата на противника.

През първата част новият капитан Даниел Златков веднъж изчисти от голлинията още във втората минута, а после още веднъж се намеси решаващо. Петър Атанасов пък нацели страничната греда на Голас в 14-ата минута.

Отново бившето „канарче” Атанасов стреля опасно още в началото на второто полувреме, но Виктор Голас спаси.

Славия вече заема четвъртото място с 22 точки преди останалите мачове, а Ботев остана на осмата позиция с 15 точки.

Ботев (Пловдив): 1. Виктор Голас, 6. Даниел Златков, 24. Лазар Марин, 18. Радослав Терзиев, 4. Владимир Айтов, 28. Филип Филипов, 91. Рихави Кифуети, 20. Николас Варела, 8. Божидар Васев, 10. Серкан Юсеин (70-Казаков), 96. Даниел Генов (57-Димитър Алексиев).