Славия победи Ботев с 1:0 след комична грешка на Златков и Голас (ВИДЕО)

13152758_1748820828667640_1902877587_n

Славия победи Ботев (Пловдив) с 1:0 в мач от 32-ия кръг на българската „А“ група. Единствения гол отбеляза Борислав Балджийски в 75-ата минута след неразбирателство между вратаря Виктор Голас и защитника Даниел Златков. Останаха съмнения за нарушение на Калоян Кръстев срещу Златков при тази ситуация.

Това е четвърта победа за „белите” над „жълто-черните” този сезон. Славия заема четвърто място в класирането с 43 точки, на 1 от третия Берое. Ботев (Пловдив) заема седмата позиция с актив от 30 точки.

Още в деветата минута Лъчезар Балтанов бе изведен сам срещу вратаря на домакините, но срещу него бе вдигната доста спорна засада. В 12-ата минута пък Божидар Васев направи зрелищна задна ножица, но встрани от вратата.

След почивката Божидар Васев отправи далечен удар, а топката се отклони от крака на Емил Мартинов, премина над напречната греда на Георги Петков и излезе в корнер. В 58-ата минута Виктор Голас се намеси блестящо и изби в корнер удар с глава на Димитър Пиргов, а малко по-късно Балджийски стреля право в ръцете му.

В 74-ата минута Даниел Златков за малко не си отбеляза автогол след центриране в наказателното поле на Ботев, но Виктор Голас внимаваше и отново се намеси.

В 84-ата минута резултатът можеше да стане и 2:0, но ударът на Георги Йомов срещна напречната греда.

Състави:

Славия: Петков, Пиргов, Балджийски, Карабельов, Велков, Димитров, Мартинов, Йомов, Абуд Омар, Стоев, Фераресо

Ботев: Голас, Ощипко, Златков, Марин, Терзиев, Христов, Неделев, Старокин, Балтанов, Васев, Юсеин
Снимка:  vbox7