Славия победи Локо с 3:0, Камбуров може да изгори за дербито (ВИДЕО)

loko

Славия победи Локомотив (Пловдив) с класическото 3:0 в последен мач от 19 кръг на „А” група. Гостите бяха напълно равностойни през скучното първо полувреме, но домакините поведоха набързо в самия му край. Най-напред в 43-ата минута Карачанаков изведе Ндонгала и той разпечата вратата с първия си гол за Славия.

В добавеното време реферът Георги Димитров свири малко пресилена дузпа за неволна игра с ръка на Пламен Крумов, а Матийо Мансе стреля неспасяемо от вътрешната страна на напречната греда.

След изпълнението на центъра капитанът на пловдивчани Мартин Камбуров би топката в рефера и той прецени, че това е било умишлено. Последва светкавичен червен картон и локомотивци останаха с човек по-малко, а Камбуров ще пропусне пловдивското дерби, с което се подновява шампионата, ако отнесе наказание от 2 мача заради умисъл.

След почивката Балдовалиев излезе сам срещу вратаря, но с невероятен шпагат топката му бе избита от Панов. В 78-ата минута отново дойде момента на Ндонгала и той направи резултата класически. Заради прекалената си радост и напускането на терена и той получи жълт картон. До края реферът можеше да даде по една дузпа и за двата отбора, но не го направи.

Победата доближи Славия само на 5 точки от третото място с актив от 28 точки. Локомотив пък остава с 21 точки на 7 място след третата си поредна загуба.