Славия се завърна в Европа с победа, Берое с 0:0 срещу Радник (ВИДЕО)

slavia

Славия победи като домакин полския Заглембе (Любин) с 1:0 в първи мач от първия предварителен кръг на турнира Лига Европа. Двубоят се изигра на стадион „Васил Левски“.

Сердер Сердеров в 85-ата минута вкара гола за Славия в мач №50 за „белите“ в Европа. Той завърши бърза контраатака на Славия, започнала от Стефан Велков и преминала през Омар Абут.
По-активният тим в двубоя бе този на гостите от Полша. През първата част силни изяви на вратата на Славия имаше Марио Кирев. Реваншът в Полша е след седмица.

Другият български тим, който започна участието си в турнира от първия предварителен кръг – Берое, направи 0:0 срещу босненския Радник в Стара Загора.

През първото полувреме по-активният тим бе този на Берое, но играчите на треньора Александър Димитров така и не успяха да стигнат до гол. След почивката играчите на Радник изравниха играта, като най-добрата възможност за гостите пропусна Марко Обрадович в 83-ата минута. Той стреля с глава от непосредствена близост пред вратата на Берое, но право в ръцете на вратаря Благой Макенджиев.

Реваншът в Босна и Херцеговина е след седмица.

Снимка: topsport.bg