Смел Лудогорец направи 2:2 с Ливълпул (ВИДЕО)

Лудогорец - Ливърпул - 2 на 2

Отборът на Лудогорец направи 2:2 с английския Ливърпул в мач от група „В” на Шампионската лига. По този начин българите събраха актив от 4 точки и останаха на последното място. „Мърсисайдци” също имат 4 точки на третата позиция и могат да атакуват втората позиция в последния си мач у дома срещу Базел. Швейцарците загубиха от Реал (Мадрид) с 0:1 и имат 6 точки. Испанците са лидери с 15 точки и в последния си мач приемат българския шампион.

Домакините започнаха вихрено и испанецът Дани Абало откри резултата още във втората минута след удар на Марселиньо и грешка на вратаря Симон Миньоле, който изпусна топката.

Един от героите в предишните мачове Козмин Моци изпусна Рики Ламбърт в наказателното поле и той прехвърли с глава вратаря Владо Стоянов за 1:1 в осмата минута. Лудогорец продължи да атакува, а в 21-ата минута Коло Туре за малко не си отбеляза автогол след центриране на Мишо Александров.

Гостите поведоха в 38-та минута след пробив на Рахийм Стърлинг отляво и центриране на далечната греда, където Джордан Хендерсън направи пълен обрат за 2:1. В 88-ата минута Георги Терзиев отблизо изравни с глава след корнер.

За да продължи напред в Лига Европа, Лудогорец ще трябва да направи чудо в последния си мач като гост на Реал (Мадрид).