С гол от съблекалнята Марица победи Спартак в пловдивското дерби

13187653_1749006675315722_842652495_n

С гол на младия нападател Георги Георгиев още в 1-вата минута Марица победи Спартак в „Кючук Париж“ в поредното издание на пловдивското дерби. Дербито уважиха известни на футболната общественост личности като Алесксандър Александров, Ирфан Юсеинов и други, както и треньори от ДЮШ на Ботев и Локомотив.

Пред около 500 зрители, голяма част от тях фенове на Марица, двата отбора изиграха хубав мач, като “жълто-сините” отново не допуснаха гол в своята врата. Така остава тимът с най-добра защита през есенния полусезон с едва четири допуснати попадения. Отборът на Спартак беше доста нахъсан за този мач, което доведе до нервност в действията им, а на моменти и до грубости. Главният  съдия Карагарен се справи с мача, като тушира напрежението с достатъчно количество жълти картони, главно за футболисти на домакините.

Още преди да е изтекла първата минута на срещата, при центриране в наказателното поле, младият и талантлив нападател на Марица Георги Георгиев умело избяга от двама защитници и с глава насочи топката в мрежата пред слисаните погледи на девет футболисти в синьо. Георгиев, който беше сред най-добрите в мача, отбелязва гол във втора поредна среща и все по-често намира място в титулярния състав на “жълто-сините”.

След гола двата отбора си размениха по една опасност, но без да се стига до удар към една от двете врати. В 17-та минута Борислав Никифоров имаше шанса да удвои с хубав, плътен, диагонален удар по земя, но топката премина на сантиметри от страничната греда на вратата на Петър Начев, който не реагира. В следващата минута хитър пас изведе отново Никифоров сам срещу Начев, но вратарят излезе и улови преди състезателя на Марица да достигне до топката.

В 38-та минута дойде и най-сериозното положение за домакините през първата част. В куп от футболисти  в малкото наказателно поле Андрей Атанасов опита да прехвърли технично Илия Николов от 6-7 метра, но нацели напречната греда, топката се върна в игралното поле достигайки до Костадин Бекяров, който също стреля, но много високо. До края на полувремето опасности липсваха, за разлика от множество единоборства, довели до куп картони.

През втората част “гладиаторите” се опитаха да променят негативния за тях резултат, но трудно достигаха до стрелкови позиции. В 47-та минута Атанас Ставрев стреля в опит да изравни, но Илия Николов изби. В 52-та минута Борислав Никифоров се озова в добра позиция в наказателното поле, но не уцели топката и не успя да нанесе удар. Пет минути по-късно нов негов удар премина над горната греда на вратата на “гладиаторите”. В 68-та минута Петьо Димитров стреля от пряк сободен удар, но топката премина на сантиметри от десния страничен стълб

В последните 15 минути натиска на домакините се увеличи и те имаха шанс да изравнят, но добрата игра в защита и умелите намеси на стража Илия Николов оставиха трите точки за маричани. В 75-та минута Андрей Атанасов, който изкара цялата подготовка с тима на Марица, но премина в редиците на Спартак дни преди старта на шампионата, получи техничен пас на около 3-4 метра от гол линията и стреля с глава, но в аут. В 78-та юношата на Марица Георги Стефанов, който беше сред най активните за Спартак, стреля хубаво от пряк свободен удар, но Илия Николов изби.

В 80-та пак Стефанов нанесе удар от около 20 метра, но стражът на маричани отново се справи. Минута по-късно “гладиаторите” отбелязаха, но от засада и логично голът на Борис Бисеров не бе зачетен. В 86-та минута отново Бисеров имаше шанс да изравни, но Николов пак бе на мястото си. В даденото от съдията Карагерен продължение голмайсторът Георги Георгиев отблизо отбеляза второ попадение, но то бе отменено поради засада. Две минути по-късно Ангел Семерджиев имаше шанс да удвои, но не съумя да завърши по-най добрия начин. В последната минута на продължението домакините изпълниха корнер, като всички освен Начев бяха в наказателното поле на Марица, но топката изобщо не стигна до състезател в син екип.

Така с голът на юношата на Марица Георги Георгиев “жълто-сините” си тръгнаха с три точки от “Кючук Париж” и заеха 9-то място в класирането, изпреварвайки Евроколеж. Спартак остава на 12-то място в класирането, като може да се бори единствено за 11-та позиция.

СПАРТАК С94: Петър Начев, Николай Христозов, Пламен Табаков, Борис Бисеров – капитан, Радослав Дошков, Костадин Бекяров (Веселин Отман), Георги Стефанов, Валентин Тодоров, Александър Драшков (Ивелин Монев), Атанас Ставрев (Христо Стаев), Андрей Атанасов. Старши треньор: Манол Георгиев

МАРИЦА: Илия Николов, Алил Кардашев, Димитър Мичков, Мирослав Пушкаров, Петьо Димитров, Красимир Иванов – капитан, Борислав Никифоров (Тодор Иванов), Венцислав Гюзелев (Александър Александров), Георги Георгиев, Георги Арабаджиев (Ангел Семерджиев). Старши треньор: Стоян Димитров

Жълти картони: Андрей Атанасов, Георги Стефанов, Борис Бисеров, Николай Христозов, Александър Драшков (С); Красимир Иванов, Венцислав Гюзелев (М)

Съдийска бригада:  главен съдия: Рюстем Карагарен; асистенти: Атанас Бозев и Янко Чакъров. 4-ти съдия:Камена Георгиева. Делегат: Андрей Бонев – всички от Пловдив.

стадион “Тодор Диев” – 550 зрители

Резултати от другите мачове: Ураган (Бояджик) – Гигант (Съединение) 5:0, Асеновец – Черноморец 3:0, Розова долина – Евроколеж 3:1, Загорец – Раковски 2:1, Карнобат – Несебър 0:2, Свиленград – Борислав (Първомай) 1:1.

Източник: ПФК МАРИЦА ПЛОВДИВ 1921