С дузпа Стоичков вкара последния гол в юбилейния си мач

Теми
benefis stoi4kov (5)

Със съкрушителен резултат 4:1 завърши юбилейния мач на Христо Стоичков на стадион „Христо Ботев“ тази вечер. Последният съдийски сигнал бе даден след последния гол – на легендарния български футболист, който той вкара от дузпа.

Вратарят на Звездите Фернандес и Мартин Петров се сблъскаха един в друг в края на мача и така се стигна до удара, с който Стоичков вкара топката във вратата от 11-те метра.

Още във втората минута на второто полувреме, въпреки проливния дъжд, Бербатов вкара втория гол във вратата на Звездите. Последва и трети гол – на Мартин Петров. Звездния отбор също се разписа с един почетен гол.

„Играл съм на много стадиони, бил съм в много съблекални. Преживял съм всичко, но една съблекалня е била винаги до мен“, заяви след края на срещата Христо Стоичков пред препълнения стадион и покани двете си дъщери на терена.

„Без вас нямаше да го има този стадион, без вас нямаше да го има САЩ! Благодаря ви от все сърце, на всички!“, обърна се още веднъж носителят на Златната обувка към публиката.