Тежък старт за Гришо в Акапулко, но първата победа е факт! (ВИДЕО)

гришо1

Григор Димитров направи тежък старт на силния турнир в Акапулко и изигра поредния мач, за който няма да иска да си спомня. Българинът, който защитава титлата си от миналата година, преодоля трудно сърбина Филип Краинович със 6-3, 5-7, 6-0.

Гришо започна ужасно и сам се би в първия гейм след 3 двойни грешки, макар и срещу слънцето и вятъра. После обаче си върна пробива и направи още два, за да спечели първия сет.

Във втория бе най-трудно, като сърбинът продължи да дава шансове, но нашето момче не се възползва. Краинович спаси цели 8 точки за пробив още в първия гейм, последва размяна на пробиви и 40-0 за Григор при 5-4. Вместо да сложи точка на спора, българинът някак си успя да загуби и да доведе нещата до трети сет. В него вече нямаше никакви проблеми и го спечели на нула, като за пореден път показа огромната си издържливост и целенасоченост.

В спор за място на четвъртфиналите Григор Димитров ще играе срещу американеца Райън Харисън, който победи своя сънародник Доналд Йънг след отказване при 4-6, 6-2, 4-2.

Снимка: Фейсбук