Тотален разгром за Ботев, бултрасите искат оставка за треньора

00558635

Тотален разгром преживя Ботев в Монтана, след като падна от едноименния отбор с 0:6. След отчайващото първо полувреме, когато канарчетата получиха 4 гола във вратата си, а вратарят им Мишо Иванов се изложи грандиозно, жълто-черните получиха нови два гола във втората половина. Изтърваната от Александър Колев дузпа в 42-та минута също допринесе за всеобщото униние на пловдивчани на терена.

Във второто полувреме кошмарът за тях и най-вече за вратаря Мишо Иванов продължи. 55 минути след началото Иван Минчев му вкара пореден пети гол.

20 минути след това Ботев остана с човек по-малко, след като съдията показа втори картон на капитана Йордан Христов. Накрая, след поредна ситуация пред вратата на канарчетата, Янко Ангелов вкара финалният, шести гол.

Така пловдивчани си тръгват с разгромяваща загуба от 6:0 от Монтана.

Междувременно бултрасите, които още на първото полувреме започнаха да искат оставки, взривиха социалната мрежа и форумите с призиви към треньора Петър Пенчев да хвърли оставка и да вземе със себе си вратаря Мишо Иванов.

„ПЕПОООО ОСТАВКА !!! забери си и говедара!!!ВЪНН ОТ БОТЕВ НЕКАДЪРНИЦИ!!!!“, „Мишо да се прибира ПЕШ“, „АИДЕЕ ПЕПО ВЪН ИВАНОВ ВЪН“, „Махайте се, некадърници!“, „Доживяхме… Срам!“, „Лош ден за Пловдив!“  – са само част от коментарите във Фейсбук.

Появиха се и призиви към феновете да се отправят към Коматево тази вечер.

Снимка: sportal.bg