Турция ни направи за срам с 4:0, гледаме напред! (ВИДЕО)

naciona;l

Националният отбор на България по футбол стана за срам като загуби с трагичното 0:4 от Турция като гост в приятелска среща. Избраниците на Ивайло Петев удържаха без гол само първото полувреме и след това противникът напълни мрежата на Божидар Митрев, който бе на вратата заради контузиите на Ники Михайлов и Владислав Стоянов.

Нападателят на Леверкузен Хакан Чалханоглу откри резултата след перфектен пряк свободен удар в 48-ата минута, а в 54-ата удвои резултата след грешка на вратаря и защитата. Два гола отбеляза и Бурак Йълмаз – в 56-ата и в 80-ата минута, като и той се подигра с българската защита.

Селекционерите Ивайло Петев и Фатих Терим имаха предварителна уговорка за 6 смени по време на мача. По този начин в игра се появиха Петър Занев, Александър Тонев, Ивайло Чочев, Георги Терзиев, Александър Малинов.

На 12 юни България гостува на Малта в мач от квалификационна Група Н, в същия ден Турция е гост на Казахстан в среща от Група А. Малтийците победиха с 2:0 Литва в друг приятелски двубой и очакват с настроение мача с нашите.