Унгария и Португария с 3:3, Роналдо с 2 гола и рекорд, Исландия би Австрия с 2:1 (ВИДЕО)

ronaldo

Унгария оглави група „F“ на Евро 2016 с 5 точки след 3:3 срещу Португалия в последния мач. Кристиано Роналдо най-сетне счупи каръка и вкара 2 попадения, като записа и нов рекорд. Със 17-ия си мач на еврофинали звездата задмина Едвин ван дер Сар и французина Лилиан Тюрам, които имат по 16 двубоя. В класацията с 15 мача е и италианският вратар Джанлуиджи Буфон.

Унгарците поведоха в 19-ата минута чрез Золтан Гера, но в 42-ата Луиш Нани изравни. Унгария поведе отново в 47-ата минута, като автор на гола стана Балаш Джуджак. В 50-ата пък Португалия пак изравни – този път чрез Кристиано Роналдо. Само 5 минути по-късно Унгария поведе за трети път, след като точен за втори път в двубоя бе Джуджак. В 62-ата минута обаче Португалия изравни за трети път, а второто си попадение в мача вкара Роналдо.

В другата среща Исландия направи 271 срещу Австрия и също продългава напред с актив от 5 точки, а унгарците напускат надпреварата.

Исландия поведе в 18-ата минута, като автор на гола стана Йон Дади Бьодварсон. В 38-ата минута Австрия изпусна дузпа, а от бялата точка не успя да реализира Александър Драгович. Австрийците все пак изравниха в 60-ата минута с попадение на Шьопс. Победното попадение за Исландия вкара Траустасон в четвъртата минута на добавеното време.

На осминафиналите храбрите исландци ще играят срещу родината на футбола Англия, а португалците ще срещнат отбора на Хърватия.

Снимка: theguardian.com