Франция победи Холандия с 3:2, почетоха паметта на Йохан Кройф и жертвите от Брюксел (ВИДЕО)

12910473_1732893733593683_968407213_n

Националният отбор на Франция победи Холандия с 3:2 в контролен мач, игран в Амстердам. Гостите поведоха с голове на Антоан Гризман (6) и Оливие Жиру (13), но Холандия изравни чрез Люк де Йонг (47) и Ибрахим Афелай (86). Победното попадение за Франция бе дело на Блес Матюиди, който бе точен две минути преди края на редовното време.

Двубоят започна с едноминутно мълчание в памет на жертвите от терористичния атентат в Брюксел.

Мачът също така бе прекъснат в 14-ата минута, като бе отдадена почит на легендарния холандски футболист Йохан Кройф, който почина в четвъртък от рак на белите дробове.

На 29 март Холандия гостува на Англия. На същия ден френският национален отбор е домакин на Русия.

Снимка: youtube