Хърватите изтърваха Чехия за 2:2, феновете полудяха! (ВИДЕО)

croatia-fans

Хърватия и Чехия завършиха наравно 2:2 в мач от група „D“ на Евро 2016, като до 77-ата минута хърватите водеха с 2:0.

Иван Перишич през първото и Иван Ракитич в началото на второто полувреме на мача вкараха головете за Хърватия. Резервата на тима на Чехия Милан Шкода в 77-ата минута върна чехите в мача, а в добавеното време Нецид от дузпа оформи крайното 2:2.

Хърватите доминираха през почти целия мач, като чехите направиха силни последни минути, което се оказа достатъчно за точка, а Ракитич бе избран за играч на мача.

Малко преди края хърватските фенове започнаха да хвърлят фойерверки и бомбички към терена, заради което двубоят бе прекъснат за няколко минути. Най-вероятно това ще доведе до сериозни финансови санкции за Футболната федерация на Хърватия.

Пред „Deutsche Welle“ Ракитич каза, че поведението на феновете на Хърватия е истински позор.
Той добави, че му е трудно да намери точните думи, за да опише случилото се. За двубоя Ракитич каза, че Хърватия е надиграла съперника и всички в тима са крайно разочаровани от резултата. Той добави, че мачът трябва да бъде забравен бързо и да се концентрират всички върху следващия двубой.

В класирането Хърватия е лидер с 4 точки, пред Испания 3, Чехия 1 и Турция е без спечелена точка. Тимовете на Испания и Турция са с по мач по-малко.

Снимка: dailymail.co.uk