Хърватия победи Испания с 2:1 и я прати срещу Италия, успех и за Турция (ВИДЕО)

perisic-sport

Хърватия победи Испания с 2:1 в мач от третия кръг в група „D“ на Евро 2016 и оглави крайното класиране в групата.

Алваро Мората в 7-ата минута откри резултата в мача, давайки преднина на Испания. В 45-ата минута Никола Калинич изравни, а в 87-ата минута Иван Перишич вкара втори гол за Хърватия, с който донесе успеха за тима си. В 71-ата минута Серхио Рамос пропусна дузпа за Испания.

Въпреки че игра без двама ключови свои футболисти – Лука Модрич и Марио Мандужкич, тимът на Хърватия направи много силен мач и напълно заслужено стигна до успеха.

По този начин настоящият европейски шампион Испания ще играе срещу Италия на осминафиналите в повторение на финала от преди 4 години.

В другия мач от групата Турция победи Чехия с 2:0 и измести чехите от третото място в групата. Бурак Йълмъз в 10-ата минута и Озан Туфан в 65-ата минута вкараха головете за Турция. Двата тима изиграха равностойно първо полувреме с минимално предимство за отбора на Турция. Победата за турците дойде след именно само два точни удара за цял мач към вратата на чехите.

Хърватия завърши на първото място в групата със 7 точки, пред Испания с 6, Турция 3 и Чехия с 1 точка.

Снимка: telegraph.co.uk