Цвети на косъм от обрат срещу Стрицова, отпадна в Бирмингам

piron-stricova

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова пропусна да направи обрат срещу чехкинята Барбора Стрицова и загуби с 2:6, 5:7 четвъртфинала на турнира в Бирмингам.

Цвети бе пробита още в първия гейм на първия сет, а след това и още веднъж, като това се оказа достатъчно за да загуби частта. Във втория сет нещата тръгнаха отлично за пловдивчанката, която поведе с 5:2, но не успя да достигне до обрат. Чехкинята се окопити и взе и втория сет със 7:5, като по този начин се класира за полуфиналите.

Това бе трета загуба за Пиронкова в шестия двубой между двете, като бе спряна и серията й от 5 поредни победи в турнира, три от които в квалификациите.

Любопитен е фактът, че за чехкинята това беше втори мач за деня, след като по-рано се справи с местната надежда Хедър Уотсън.

С достигането си до четвъртфиналите в Бирмингам Цвети си гарантира 125 точки, 25 от които от квалификациите. Следващият турнир, на който ще видим първата ни ракета е Уимбълдън.