Цвети отпадна от Ерани след тежка битка от над 2 часа

12746130_1720760954806961_211046871_n

Цветана Пиронкова отпадна в първия кръг на тенис турнира в катарската столица Доха с награден фонд 2 818 000 долара. Най-добрата българска тенисистка загуби на старта от италианката Сара Ерани в три сета – 6-1, 5-7, 3-6. Двубоят продължи 2 часа и 19 минути.

Това бе второ поражение за Пиронкова от три срещи между двете на ниво професионален тенис. Във втория кръг Ерани ще играе срещу победителката от мача между Тимеа Бабош (Унгария) и Мадисън Бренгъл (САЩ).

Цвети започна срещата отлично и направо разби италианката в първия сет, но във втория допусна 4 последователни гейма, преди да се съвземе и отново да изравни до 4-4. В крайна сметка силите на пловдивчанката не сигнаха и тя загуби сета със 5-7.

В третия сет двете си направиха по един пробив, но Ерани бе отново по-концентрирана и си взе мача след 6-3.

Във втория кръг Ерани ще играе срещу победителката от мача между Тимеа Бабош (Унгария) и Мадисън Бренгъл (САЩ).

Снимка: focus-sport.net