Цвети продължава да гази в Сан Антонио, ще се върне в Топ 100

12528152_1728613110688412_688398575_n

Първата ракета на България Цветана Пиронкова достигна с лекота до първия си четвъртфинал през 2016 година, макар и в категория „125К“. Пловдивчанката победи с 6-3, 6-2 американката Лорън Дейвис за 1 час и 23 минути на тенис турнира в Сан Антонио. Така Цвети продължава напред с общо шест загубени гейма до този момент.

Пиронкова направи седем пробива от девет възможности, а допусна само три, като спечели и втората си среща с тази съперничка. По този начин тя си осигури 29 точки за световната ранглиста, където е №105 сега, но в следващата класация ще се завърне в Топ 100.

На четвъртфиналите българката се изправя срещу Дона Векич от Хърватия. Цветана победи на 10 март приятелката на Стан Вавринка с 6-2, 7-5 в първия кръг в Индиън Уелс.

Двубоят е тази вечер не преди 21:00 часа българско време.

Снимка: infosi.bg