ЦСКА-София победи Интер с 2:1 в контрола

cska

ЦСКА-София победи трикратния европейски шампион Интер с 2:1 в контрола в Северна Италия. Арсенио Нунеш и Преслав Йорданов вкараха головете за „армейците“ в 10-ата и в 55-ата минута, а Родриго Паласио бе изравнил набързо в 14-ата за Интер. Силен мач направи и вратарят Георги Китанов, който спаси дузпа на 17-годишния Андреа Пинамонти, а след почивката отказа и звезден нападател като Стеван Йоветич.

Големият успех идва броени часове след края на сагата около ЦСКА и окончателното закриване на отбора на старото дружество ПФК ЦСКА АД, който бе в конфликт с новия ЦСКА  на Гриша Ганчев, Юлиян Инджов и Христо Стоичков.

ЦСКА вече има две победи и две загуби на летния си лагер в чужбина. Престижните успехи дойдоха над полския шампион Легия и днес, а пораженията дойдоха срещу Краснодар и Динамо (Киев).

Интер е в началото на своята лятна подготовка и това е втора проверка за „нерадзурите“. Те започнаха с незадоволително 0:0 срещу втородивизионния австрийски Вакер миналата събота.

Снимка: topsport.bg