ЦСКА спечели купата, отборът с шествие с открит автобус (ВИДЕО)

cska

ЦСКА стана първият третодивизионен отбор, който успява да стигне до трофея в турнира за Купата на България. На финала пред над 35 000 зрители на стадион „Васил Левски“, между които Христо Стоичков и Кубрат Пулев, ЦСКА победи Монтана с 1:0.

Единственото попадение вкара Станислав Маламов в 12-ата минута, а ЦСКА спечели за 20-и, юбилеен път купата на страната. „Армейците“ останаха непобедени от началото на сезона като записаха 40 победи и 1 равенство във всички турнири.

В турнира за Купата на България пък изиграха десет мача по пътя си към трофея, тръгвайки от областните квалификации, и постигнаха десет поредни победи.

Треньорът на Монтана Емил Велев загуби трети финал в турнира като наставник, след като преди това имаше загубени финали в турнира като треньор на Славия и Локомотив (Пловдив).

На полувремето на мача професионалният боксьор Кубрат Пулев получи специална награда от един от ръководителите на ЦСКА Пламен Марков.

В 57-ата минута Маламов удари греда, след като бе изведен на стрелкова позиция от Момчил Цветанов. В 75-ата минута гол за Монтана на Станислав Ганчев бе правилно отменен заради засада. Минута по-късно треньорът на Монтана Емил Велев бе отстранен от резервната скамейка на тима си заради реплики към съдията.

В 86-ата минута капитанът на ЦСКА Борис Галчев пропусна да удвои преднината на „армейците“, след като удара му срещна вратаря на Монтана Василев.

В 87-ата минута Иван Минчев стреля от пряк свободен удар над вратата на ЦСКА.

След награждаването целият отбор на ЦСКА направи шествие по софийските улици с открит автобус, откъдето показа купата за радост на хилядите фенове.

Снимка: LAP.bg