Челси с първа победа за ФА Къп над Сити от 101 години и 1 ден (ВИДЕО)

12722149_1720588931490830_633577799_n

Челси победи резервите на Манчестър Сити с 5:1 и се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Англия. Диего Коща, Вилиян, Кейхил, Азар и Траоре вкараха за Челси, а дебютантът Фаупала вкара почетния гол за Сити преди почивката, а за капак Коларов си вкара автогол в края. Това е изравнено постижение на английския шампион този сезон за най-убедителна победа след други с 5:1 над Нюкасъл във Висшата лига и над МК Донс за ФА Къп.

Челси победи Манчестър Сити за ФА Къп за първи път от 101 години и 1 ден. Последният им успех в турнира над „гражданите“ бе от 20 февруари 1915 година, когато бият с 1:0 като гости.

Уест Хям също се класира напред след 5:1 като гост на Блекбърн, а Кристъл Палас отстрани Тотнъм след 1:0 на „Уайт Харт Лейн“.

Челси ще гостува на Евертън на „Гуудисън парк“ за четвъртфиналите за Купата на Англия. Другият сериозен сблъсък, който може да се оформи на този етап от надпреварата е между Манчестър Юнайтед и Уест Хем на „Олд Трафрд“. Преди това обаче Юнайтед трябва да отстранят Шрюзбъри в предстоящия осминафинален мач.

Рединг ще се изправи срещу Кристъл Палас, докато Арсенал, ако преодолее Хъл Сити при преиграването,  ще играе срещу Уотфорд на „Емирейтс“.

Двубоите ще се проведат между 11 и 14 март.

Снимка: skysports.com