Черно море тотален хит в България след 2:1 над Левски и първа купа (ВИДЕО)

футбол

Хитът на Тодор Колев „Черно море” от снощи отново е тотално на мода в цяла България, след като варненци победиха с 2:1 Левски и спечелиха купата на България за първи път в своята история.

Стадион „Лазур” в Бургас бе пълен, а цял ден по крайбрежието феновете на Левски пееха как купата е синя. Оказа се обаче, че това е било само за малко, а отборът на Батков и Гонзо отново остана без трофей и със срамното 7-мо място в шампионата.

Голмайсторът на „А” група Антонио Аниете откри в 72-ата минута, но в добавеното време Бакари изравни и финалът отиде на продължения. В редовното време и двата отбора завършиха с по 10 души след червени картони на Стенио и на Веселин Минев.

В 118-ата минута Матиас Курьор направо се разходи през „синята” защита и технично отбеляза победния гол за 2:1. Малко по-късно феновете на Левски направиха опит да нахлуят, като първо изпочупиха сектора си.