Ювентус докосва титлата след 2:1 в дербито срещу Милан (ВИДЕО)

uventus

Ювентус е все по-близо до пета поредна титла в Серия „А“ след победа в дербито срещу Милан с 2:1 насред „Сан Сиро“.

Домакините натиснаха в началото и още в 9-ата минута Игнасио Абати получи отличен пас и от границата на наказателното поле разтресе гредата. Малко след него Джанлуиджи Буфон трябваше да показва класа след изстрел на Марио Балотели.

Алекс логично изведе Милан напред в 18-ата минута след корнер и удар с глава.

Постепенно Юве намери ритъма на своята игра и 9 минути по-късно успя да изравни. Алваро Мората изведе Марио Манджукич в отлична позиция, а хърватинът нямаше проблеми да прати топката покрай Джанлуиджи Донарума за 1:1.

В началото на втората част Балотели бе близо до втори гол за Милан, след като стреля от удобна позиция. Буфон обаче блокира топката, след което тя удари напречната греда, а в опита си за добавка Балотели нарочно използва ръката си, за което си заслужи жълт картон.

В 60-ата минута пък Пол Погба можеше да даде аванс на Юве, но изстрелът му от средна дистанция срещна левия страничен стълб.

5 минути по-късно обаче френската звезда на Юве успя да реализира и да донесе пълния обрат за своя тим. След центриране от корнер на Клаудио Маркизио, Погба пое топката на гърди в наказателното поле и с много интересен удар в земята изпрати топката в далечния ъгъл на вратаря Донарума.

Ювентус е лидер със 76 точки, на 9 пред втория Наполи, който има мач по-малко. Милан е на шесто място с 49 точки.

Снимка: Gulliver/Getty Images