Юнайтед би Ливърпул с исторически гол на Рууни, Арсенал пак на върха (ВИДЕО)

manchestar

Манчестър Юнайтед победи Ливърпул с 1:0 като гост в дербито на 22-и кръг от английската Висша лига. Единственото попадение в срещата бе дело на Уейн Рууни, който се разписа в 78-ата минута.

Попадението дойде след корнер и удар с глава на Фелаини в напречната греда, който се върна в краката на Уейн Рууни, за когото това бе четвърто попадение в последните 17 дни. С него той подобри рекорда на Тиенри Анри за брой попадения за един клуб. Французинът имаше 175 гола за Арсенал, а англичанинът сега има 176 за Юнайтед.

Възпитаниците на Юрген Клоп жестоко съжаляват, защото доминираха през целия мач, а нападателите им пропуснаха поне десетина чисти положения, а вратарят на гостите Де Хея също направи няколко блестящи спасявания.

След успеха Манчестър Юнайтед се изкачи на пето място в класирането с актив от 37 точки. Ливърпул остава на девета позиция с 31.

В същото време Арсенал не успя да вкара гол като гост на Стоук Сити и направи 0:0, но точката върна „артилеристите“ на върха с 44 точки, колкото има и Лестър. Стоук Сити остава на седма позиция с 33 точки.

В последния момент от групата на лондончани отпадна Месут Йозил, който получи контузия. След равенството Арсенал се върна на върха в класирането с актив от 44 точки, колкото има и втория Лестър. Стоук Сити остава на седма позиция с 33 точки.

Снимка: gol.bg