Юнайтед победи Борнемут с 3:1, Рууни вкара своя гол №100 на „Олд Трафорд“ (ВИДЕО)

manc

Манчестър Юнайтед победи като домакин Борнемут с 3:1 в отложен мач от последния, 38-и кръг във Висшата лига на Англия. Двубоят трябваше да се изиграе през уикенда, но бе отложен заради бомбена заплаха.

Уейн Рууни вкара своя гол №100 на стадион „Олд Трафорд“ във Висшата лига, като с него в 43-ата минута откри резултата в мача.

Така Рууни влезе в компанията на единствения друг футболист, който има 100 или повече гола на един стадион във Висшата лига Тиери Анри. Френската легенда на Арсенал се е разписал 114 пъти на „Хайбъри“ до 2006 година.

Откритието на сезона за Манчестър Юнайтед Маркъс Рашфорд в 74-ата минута удвои преднината на домакините, а Ашли Йънг в 87-ата минута направи резултата 3:0. Крис Смолинг с автогол в третата минута на добавеното време на мача оформи крайното 3:1.

Манчестър Юнайтед завършва сезона на петото място в класирането, като ще играе в следващото издание на турнира Лига Европа. Борнемут приключва кампанията на 16-а позиция.

Снимка: manutd.com