Юнайтед спечели дербито на Манчестър, Саутхямптън обърна Ливърпул (ВИДЕО)

12515995_1730045760545147_695183690_n

С гол на младата си звезда Маркъс Рашфорд в 16-ата минута отборът на Манчестър Юнайтед победи като гост Манчестър Сити с 1:0 в дербито на Манчестър от 31-ия кръг на Висшата лига на Англия.

Мениджърът на Манчестър Сити Мануел Пелегрини направи две принудителни смени, като в 26-ата минута с травма играта напусна Рахим Стърлинг, а в 50-ата минута и вратаря Джо Харт.

След 14-ия си успех за сезона Манчестър Юнайтед е на шестото място в класирането, като е на точка зад четвъртия Манчестър Сити.

В друг мач от кръга Тотнъм победи като домакин Борнемут с 3:0. Хари Кейн в 1-ата и 16-ата минута и Кристиан Ериксен в 52-ата минута вкараха головете за отбора от Лондон. Тотнъм е втори в класирането, на пет точки от лидера Лестър.

Голямата изненада поднесе Ливърпул, който допусна да бъде победен при гостуването си на Саутхямптън с 3:2, след като поведе с 2:0, а вратарят Симон Миньоле спаси дузпа на Садио Мане след почивката.

Мърсисайдци поведоха с голове на Филипе Коутиньо в 17-ата минута и на Даниел Стъридж в 22-ата минута, но въпреки пропуснатата дузпа Мане се реваншира в 64-ата минута за 1:2, Грациано Пеле изравни в 84-ата и отново Мане донесе победата в 86-ата минута.

След 13-ата си победа за сезона Саутхемптън е на 7-о място в класирането, а Ливърпул регистрира девета загуба и е на деветото място.

В друг мач от кръга Нюкасъл и Съндърланд завършиха наравно 1:1. Джърмейн Дефо в 44-ата минута вкара за Съндърланд. В 83-ата минута Нюкасъл стигна до точката с гол на Александър Митрович.

В класирането двата тима остават в зоната на изпадащите, като Съндърланд е на 18-о място, а Нюкасъл е на 19-а позиция, на точка зад Съндърланд.

Снимка: dailymail.co.uk