Юнайтед с класика за ФА Къп, Наполи и Милан завъртяха 1:1 (ВИДЕО)

12746004_1720865798129810_1240383397_n

Манчестър Юнайтед нямаше проблеми с играещия в Лига 1 тим на Шросбъри и спечели с класическото 3:0 в двубой от 5-кръг на ФА Къп.

Точни за „червените дяволи“ бяха Крис Смолинг, Хуан Мата и Джеси Лингард. Възпитаниците на Луис ван Гаал уцелиха и греда, а защитвник на домакините изби веднъж топката от голлинията.

По този начин Юнайтед се класира за четвъртфиналите, където ще срещне коравия тим на Уест Хям.

В италианската Серия „А“ Наполи и Милан направиха 1:1, като по този начин домакините не успяха да изпреварят лидера Ювентус и останаха на точка зад него.

Лоренцо Инсиние изведе Наполи напред в 39-ата минута, когато далечният му удар рикошира в крак на защитник и обърка вратаря. Джакомо Бонавентура изравни в 44-ата минута и донесе точката за росонерите.

Лидер е Ювентус с 58 точки, следван от Наполи с 57 и Фиорентина с 52, Милан е на шеста позиция с 44 точки.

Снимка: caughtoffside.com