10 от Локо загубиха с 0:2 като гости на Дунав (СНИМКИ И ВИДЕО)

„Черно-белите“ запазиха силите си за полуфиналния реванш със Септември за Купата, Масоеро бе изгонен във втората минута, двама юноши бяха титуляри, други трима дебютираха в Русе

Дунав спечели с 2:0 домакинството си на Локомотив (Пловдив) от група „Б“ на втората осмица. Гостите почти цял мяч играха с човек по-малко, след като още във 2-ата минута останаха с човек по-малко. За русенци на два пъти се разписа Драгош Фирцулеску.

Въпреки поражението Локомотив остава начело в класирането, на две пред втория Славия, който загуби с 2:3 като гост на Септември в другия мач от групата. Отсега е ясно че пловдивчани и „белите“ ще участват в баражите за Лига Европа, докато Септември и Дунав ще се борят за оставане в Първа лига.

Мачът в Русе започна отлично да домакините. Още в 80-ата секунда реферът отсъди дузпа в тяхна полза и изгони футболист на Локомотив. Светослав Ковачев беше съборен от Лукас Масоеро в наказателното поле и Георги Давидов посочи бялата точка. Освен това той вдигна директен червен картон на Масоеро. Зад топката застана Драгош Фирцулеску, който беше точен за 1:0.

Дунав се опита максимално да се възползва от численото си превъзходство и се хвърли в атака. Играта се водеше предимно в полето на Локомотив, но въпреки това реални голови опасности пред вратата на Илко Пиргов почти нямаше.

В 31-ата минута Божидар Васев проби отляво и  след което центрира остро в наказателното поле, където обаче нямаше негов съотборник, който да засече подаването му.

Девет след това Дунав все пак стигна до втори гол. Драгош Фирцулеску получи пас от Исмаил Иса и с левия крак прати топката за втори път в мрежата на „черно-белите“.

След почивката Локомтив показа зъби и на няколко пъти имаше възможност да вкара. В 54-ата минута блестяща намеса на Макенджиев предотврати сигурен гол на Марич. Малко след това нов удар на  Марич срещна горната греда. Топката тупна пред вратата и беше уловена от Макенджиев. Гостите претендираха за гол. През това време Дунав организира бърза контра, при която Фирцулеску пропусна да запише хеттрик.

Карагерен стреля опасно в 61-ата минута, но Макенджиев изби с върха на пръстите си в корнер.

Четвърт час преди края страхотно спасяване направи и Илко Пиргов. Той отрази удар на Патев с глава. Футболистът на Дунав стреля втори път, но топката срещна крака на Марич.

В заключителните минути Ахмедов шутира силно по земя, но топката мина встрани от вратата.