10 от Славия удържаха ЦСКА 1948 в Бистрица (ВИДЕО)

Вратарят на „белите“ Светослав Вуцов бе изгонен още в началото, Георги Петков подобри собствения си рекорд

ЦСКА 1948 и Славия завършиха наравно 1:1 в мач от 19-ия кръг на Първа лига. Домакините повече от 80 минути с човек повече на терена след директния червен картон за стража на „белите“ Светослав Вуцов, но в крайна сметка не успяха да стигнат до трите точки.

Резултатът на стадиона в Бистрица бе открит от Иван Минчев от състава на гостите в 17-та минута. Десетина по-късно обаче възпитаниците на Златомир Загорчич останаха в намален състав след изгонването на титулярния си вратар. Ветеранът Георги Петков влезе и подобри собствения си рекорд за най-възрастен страж  родния елит. Той е точно на 45 години, осем месеца и 27 дни. За вратаря това е 24-и сезон в родния футболен елит.

Въпреки натиска и головите положения, които се заредиха пред вратата на ветерана Георги Петков, играчите на Николай Киров трябваше да чакат до края на редовните 90 минути, за да изравнят резултата. Точен с глава бе резервата Стелиян Добрев. До края армейците не успяха да осъществят пълен обрат и така трябваше да се задоволят с едната точка.

Славия не можа да излезе четвърти и е с равен брой точки с Ботев (Пловдив), който е с мач по-малко. ЦСКА 1948 е десети с 19 пункта. За двата тима предстои зимна пауза преди подновяването на шампионата през февруари.