100 украински ултраси атакуваха феновете на ЦСКА с камъни (ВИДЕО)

Трима българи са леко пострадали, рефер закла ЦСКА с червен картон и неотсъдена дузпа, Лудогорец смаза с 4:0 ТНС като гост

Около стотина украински хулигани потърсиха саморазправа с феновете на ЦСКА преди мача-реванш в Лига Европа срещу Зоря (Луганск). Привържениците на ЦСКА бяха атакувани с камъни край стадиона, като трима от българите са леко пострадали от хвърлените предмети. Около стотина души подкрепяха ЦСКА в Украйна, като сред тях има и 30-ина привърженици на ЦСКА (Киев).

Иначе ЦСКА приключи участието в Лига Европа след загуба с 0:1. Украинците продължават в плейофния кръг на надпреварата с общ резултат 2:1.

Както в първия мач в София преди седмица, така и сега съдийско решение се оказа ключово за изхода от мача. В първия мач реферът даде спорна дузпа за Зоря, а сега не отсъди такава в полза на ЦСКА за игра с ръка. Секунди след ситуацията за дузпа ЦСКА остана с човек по-малко в 22-а минута след червен картон на Иван Турицов.

Зоря завърши мача с попадение на Назари Русин в 89-ата минута, с което Зоря спечели мача с 1:0.

Шампионът Лудогорец постигна нов разгром, този път с 4:0 като гост на уелския ТНС. Мачът в София завърши 5:0 за българските шампиони, които ще играят срещу словенския Марибор.