Марица победи Ботев U19 с 2:1

bot-lost

Юношите на Ботев до 19 години допуснаха първа загуба в контролните срещи. „Жълто-черните“ загубиха с 1:2 от представителния отбор на Марица (Пловдив), а мачът се игра на стадиона в пловдивското село Войсил.

Двата тима изиграха равностоен двубой, но опитът на футболистите на отбора от Югоизточната „В“ група си каза думата и маричани се поздравиха с крайния успех. В първите минути момчетата на Иван Кочев имаха две добри положения, но те бяха пропуснати от Рангел Парасков и Димитър Богданов. В средата на първата част символичните домакини откриха резултата. Борислав Никифоров направи 1:0, а през първите 45 минути маричани имаха още 3-4 чисти положения.

След почивката маричани стигнаха и до втори гол, дошъл след груба грешка в „жълто-черната“ отбрана. Димитър Юруков удвои резултата, а в последната минута младите „канарчета“ намалиха чрез Мартин Татаров за крайното 2:1.
В 80-ата минута контузия получи Здравко Дерменов, като десният защитник ще премине медицински преглед на базата в „Коматево“.

Следващите мачове на Ботев от лятната подготовка ще са по време на международния турнир „Христо Бонев“, който е от 20 до 23 юли. В първата си среща от турнира „канарчетата“ ще се изправят срещу Верея, като двубоят е на 20-ти юли от 18:00 часа в „Коматево“.

Марица продължава тренировки и през следващата седмица, като освен върху функционалното състояние на футболистите, започва да се работи и в тактически план. Към момента в състава има 13-14 момчета под 22 години, като се работи в насока, те да бъдат гръбнака на един бъдещ отбор.

Следващата контролна среща на Марица ще бъде в сряда, 20-ти юли, от 18:00 часа, в Брацигово, срещу местния отбор. ФК Брацигово игра квалификации за влизане в Югозападна „В“ група, но загуби финалния бараж срещу Марек (Дупница) в София. По първоначален план Марица трябваше да играе в сряда срещу Асеновец, но заради неяснотите в клуба от Асеновград е взето решение за смяна на съперника.

През седмицата официално стана ясен и екипа, който ще помага на Стоян Димитров през следващия сезон. Играещи помощници на Димитров ще бъдат Алил Кардашев и капитана Красимир Иванов. Треньор на вратарите ще бъде Илия Николов, който ще се занимава и с играчите на тази позиция в ДЮШ на клуба.

Снимка: botevplovdiv.bg