Община Асеновград ще предостави безплатно 200 бр. знамена за Празника на града.
Вече няколко поредни години, по инициатива на кмета д-р Христо Грудев, се осигуряват български трибагреници за гражданите, като всеки ще може да получи по 1 бр. Инициативата се провежда обичайно на по-големите празници.
Безвъзмездното предоставяне на знамената ще започне от 10:40 ч. пред служебния вход на общинската администрация.
Веднага след това – от 11:00 ч. – пред сцената на площада е церемонията по издигане на националното знаме.
Празнично слово ще произнесе кметът на общината д-р Христо Грудев. Ще бъдат удостоени и граждани с почетни звания.
През целия ден Асеновград ще бъде наситен със събития за малки и големи.

