Разкриха организирана престъпна група за извършени компютърни престъпления, измами и пране на пари.
Задържани са 7 мъже и една жена, като ръководителят на престъпната група е действал от Пловдив.
Групата е следена няколко месеца след първия сигнал за този тип измами.
Разследването е започнало от Стара Загора, след това и в Пловдив. В Пловдив обаче няма засечено място, където да е правен удар.
Претърсени са 21 имота, жилища, гаражи и коли, иззети са множество веществени доказателства.

Първите данни са за манипулиране на електронни игрални автомати и рулетка.
Монтиран е съответният софтуер, който в определен момент да конфигурира джакпота. То йсе изтегля от подставено лице и после се разпределя между участниците в групата.
Внедрен е дори механизъм със специално изработено топче за рулетка, което е програмирано да спира в точно определено, избрано гнездо от въртящото се колело. Управлявано е с вграден микрочип чрез насочващи импулси.

Част от хората в престъпната група са арестувани в игрална зала в Плевен, останалите в други населени места. Собствениците на казина и зали са били в пълно неведение, но са замесени управители на залите или дори вербувани крупиета.
В акцията по задържането на групата участват служители на полицията от Пловдив, Плевен, Стара Загора, Смолян и София.