Академик Бултекс 99 разби Тирана в Балканската лига

Възпитаниците на Асен Николов взеха победата с 90:69, нанизаха 17 тройки в десетия си пореден успех

Академик Бултекс 99 се наложи с 90:69 над Тирана в първия си международен домакински мач, в Балканската лига.

Пловдивчани превъзхождаха гостите през по-голяма част от двубоя, макар през първото полувреме да  не успяха да материализират това в резултата през първото полувреме, докато все още стрелбата не бе тръгнала според очакванията.

През второто полувреме обаче Академик определено натисна педалите и разсипа с тройки Тирана, като разликата скочи до 26 точки.

Васил Бачев, Айзея Юмипиг и Шакир Смит нанизаха по четири тройки, Мартин Дурчев добави 3, за общо 17 от 32 точни опита на Академик от разстояние. Смит завърши с 19 точки, а още четирима негови съотборници завършиха с двуцифрен точков актив.

За Тирана Ендрит Хюсенаголи и Джалил Басит отбелязаха по 20 точки.

Стотици пловдивчани изгледаха срещата в зала „Сила“, а това е общо десета поредна победа на Академик за сезона, като освен двете победи в Балканската лига, те постигнаха и победи над Ямбол и Левски в първенството, както и 6 в предсезонната подготовка.

Баскетболистите на домакините играха с розови чорапи в знак на съпричастност към борбата с рака на гърдата.

В събота от 18:00 часа Академик приема Рилски спортист отново в зала „Сила“.