Академик Бултекс 99 с изненадваща загуба като гост на Черноморец

Минута преди края резултатът бе равен, Робърт Георгиев с тройка накрая донесе 84:81 за бургазлии

Академик Бултекс 99 записа шеста загуба в шампионата на НБЛ, в който има и 6 победи. Пловдивският баскетболен тим отстъпи като гост на Черноморец с 81:84 (20:15, 25:25, 21:25, 15:19). Шакир Смит направи дабъл-дабъл от 15 точки и 11 асистенции, Александър Груев и Васил Бачев също вкараха по 15 точки. Василие Кнежевич се отчете с 12.

Двубоят започна с леко предимство за пловдивчани, които правеха по-малко грешки от съперника си и след десет минути игра водеха с 20:15. През втория период Черноморец продължи да поддържа близка дистанция до Академик и в средата на частта поведе за първи път в срещата при 31:30. Тимът на Асен Николов отвърна със серия от 10:1 и дръпна с двуцифрен аванс.

След паузата играта започна доста равностойно, като пловдивският тим поддържаше преднина преди заключителната четвърт, която започна при 66:65 за гостите. След много размени на водачеството, по-малко от минута преди края резултатът беше равен. Робърт Георгиев с тройка донесе успеха на своите.

В събота, на 28 декември Академик Бултекс посреща Академик (Сф) отн 18:00 часа в зала „СИЛА“.

ВК Левски Лукойл разби с 97:59 БК Ямбол като гост и се върна начело в класирането. Берое напарви 102:76 при гостуването си на Спартак (Плевен).