Академик Бултекс 99 с първа загуба в Балканската лига

Албанският БК Влазня победи с 87:77 лидерите в класирането след техни 7 поредни успеха

Албанският БК Влазня нанесе първата загуба на Академик Бултекс 99 от началото на сезона в Бълканската лига. Домакините изиграха невероятна трета четвърт пред собствена публика в Шкодра и стигна до рекорден успех с 87:77 точки.

По този начин албанският тим завърши редовния сезон на надпреварата с баланс от 2 победи и 6 загуби, като ще чака резултата от мача между БК Раховеци и БК Ибар, за да разбере дали ще остане в Топ 4 или ще слезе от третото на последното пето място и няма да участва в плейофите.

Академик Бултекс пък записа първа загуба след 7 поредни победи, но вече си бе осигурил първото място в класирането. Затова и в състава им не бе включен най-полезния играч в лигата Шакир Смит, който остана в Пловдив заради вирус.

Първата четвърт бе равностойна за 22:21 точки, като на почивката резултатът бе равен – 40:40. След нея домакините отбелязоха 8 безответни точки, като авансът им достигна и до 11 точки, а в последната четвърт те успяха да задържат преднината си.