Академик Бултекс 99 загуби като гост на Берое

Втора загуба за пловдивчани в НБЛ и първа победа за домакините от Стара Загора

Академик Бултекс 99  загуби като гост на Берое с 80:73 в мач от 2 кръг на НБЛ. Така пловдивчени записаха втора загуба от началото на кампанията, а заралии стартираха с победа. Това беше първият мач за баскетболистите на Любомир Минчев, които почиваха в откриващия кръг.

Срещата приключи по-късно поради прекъсване в началото на втория период. След забивка на Джеймс Уайт таблото за 24 секунди се повреди и се наложи прекъсване, за да заработи отново.

В следващия трети кръг Берое гостува на Рилски спортист, а Академик Бултекс 99 ще има две седмици за тренировки, преди да се изправи срещу същия противник в четвъртия кръг.

Гостите от Пловдив започнаха добре и водиха дълго през първата част, но в края Берое обърна резултата за 23:18. Старозагорци светкавично направиха разликата двуцифрена в началото на втория период и я запазиха такава до почивката за 42:30. След подновяването на играта на моменти разликата скочи до 19 точки, а в крайна сметка при оставащи десет минути до края Берое отново беше с 12 напред при 63:51.

Академик Бултекс 99 успя да се приближи само на четири точки зад съперника при шест минути до края, но серия от 7:0 върна комфортния аванс на домакините. Те успяха да запазят контрола над мача до края и да вземат победата без да се стига до опасно малки разлики.

Далин Бачински записа 21 точки и 7 борби за победителите, а с по 11 се включиха Николай Стоянов (6 борби, 5 асистенции) и Конър Франкамп (6 асистенции).

За Академик Бултекс 99 най-резултатни с по 23 точки бяха Васил Бачев и Дейшон Найт, а 11 точки и 5 борби записа Младен Виткович.