Академик остана четвърти, бронзът отново е за Рилецо (СНИМКИ) - DC news

Академик остана четвърти, бронзът отново е за Рилецо (СНИМКИ)

Академик Бултекс 99 допусна втора загуба в спора за бронза, но въпреки това сезонът за пловдивчани остава исторически

Академик Бултекс 99 допусна втора загуба от Рилски спортист, този път като гост със 77:92 и след 56:77 в Пловдив се нареди на четвъртото място в НБЛ. Рилецо пък отново триумфира с бронзовите медали за трети пореден и общо за четвърти път. Това бе отличен завършек на сезона за самоковския тим, който преди това спечели Купата на България и бронза от Балканската лига.

За Академик Бултекс 99 сезонът остава исторически, след като пловдивчани за първи път достигнаха до битката за разпределението на медалите. През него те играха на полуфинал за Купата, където бяха отстранени именно от Рилецо, бяха на крачка и от влизането във финалната четвърка на Балканската лига, но бяха елиминирани от косовския Башкими.

Вторият мач от серията срещу Рилски спортист стартира със 7:0 за Академик, но пловдивчани я пропиляха с лека ръка, пропускайки добри възможности под коша. Рилски започна много сковано и статично, и в двете фази на играта изглеждаше сякаш не е готов за мача. В края на първата четвърт все пак домакините се окопитиха и с тяхна поредица от 7:0 не само изравниха, но и поведоха в резултата.

В крайна сметка на почивката двата тима се оттеглиха само при две точки разлика – 41:39, и оставиха всичко да се решава през второто полувреме.

То отново стартира равностойно, преди отлични бързи атаки на домакините да им дадат аванс, който скочи сериозно в средата на третата част. Не след дълго той стана двуцифрен, а в последната четвърт най-малкото, до което Академик стопи пасива си бе 8 точки.

Страхотен мач за Рилецо изигра Дерек Райт с 27 точки и 11 асистенции. 15 добави Травис Тейлър, 14 – Йордан Бозов. Домакините имаха сериозна подкрепа от пейката, а с по-добра борба компенсираха грешките.

За Академик 21 точки и 4 откраднати топки записа Димитър Димитров, 19 вкара Мартин Дурчев.