Академик отива за задължителна победа в Самоков

След загубата в Пловдив възпитаниците на Асен Николов искат да стигнат до трети решителен сблъсък за бронза

Пловдивският Академик Бултекс 99 отива за задължителна победа като гост на Рилски спортист тази вечер. Това е втори мач от битката за бронзовите медали в НБЛ в „Самоков Арена“ от 18:30 часа. В първия мач в Пловдив възпитаниците на Асен Николов загубиха с 56:77. Играе се до две победи от 3 мача, като успехът е задължителен тази вечер за пловдивския тим.

При равенство 1:1 победи ще се играе трети решителен мач отново в спортен комплекс „Сила“ в Пловдив този петък от 18:30 часа.

В същото време Балкан (Ботевград) спечели драматично като гост на Левски Лукойл със 71:69 (16:19, 12:15, 17:18, 26:17). В серията се играе до три победи от пет мача, а втората среща е на 23 май отново в София.

Балкан стигна до успеха след изключителна игра в последната четвърт, а победата донесе Дивон Уошингтън, който вкара два наказателни удара пет секунди преди сирената.

Отборът на Константин Папазов водеше в резултата през първите 30 минути и имаше аванс от 11 точки – 52:41.

Балкан започна със страхотна серия от 15:0, а Левски не отбеляза кош близо пет минути в началото на последната четвърт и така гостите стигнаха до обрат – 60:52.

Два поредни коша на Николай Стоянов и тройка на Божидар Аврамов намалиха пасива на Левски Лукойл на 59:60 3:50 минути преди края.

Голямата драма настъпи в последните 9.1 секунди. Станимир Маринов изравни за Левски Лукойл 69:69, но след това Дивон Уошингън беше фаулиран от Христо Николов и вкара двата фаула. До края Станимир Маринов пропусна от тройката и Балкан спечели мача.

Венцислав Петков беше най-резултатен за победителите с 20 точки. С „дабъл-дабъл“ -13 точки и 11 борби завърши Дивон Уошингтън. Дейвид Хоутън отбеляза 12, а с 11 е Христо Захариев.

За Левски Лукойл Станимир Маринов отбеляза 19 точки. Божидар Аврамов вкара 14, Кийт Клантън има 12 точки, а Неманя Милошевич наниза 10.

Снимка: LAP.bg