Академик (Пловдив) изпусна като гост Левски Лукойл

Баскетболистите на Йордан Янков водеха почти до края на равностойния мач, но загубиха само с 1 точка разлика

БК Академик (Пловдив) изигра отличен мач, но изпусна да победи Левски Лукойл в София в мач от поредния кръг на НБЛ. Домакините победиха само с точка разлика – 70:69 (15:15, 18:19, 20:25, 17:10), след като пловдивчани направиха силна трета четвърт и в един момент авансът им стигна 11 точки.

До почивката мачът вървеше раностойно, като Академик взе точка аванс след първите 20 минути.

След антракта отборът на Йордан Янков натрупа аванс сед ефективна игра на бърза атака. Все пак баскетблистите на Левски Лукойл успяха да съкратят пасива си до 6 точки преди последната решителна четвърт. В нея те успяха да догонят съперника и да поведат с точка след два точни наказателни удара на Брейзълтън секунди преди края.

В последната атака Тони Гуджино не успя да се разпише и така с голяма доза късмет победата отиде при Левски Лукойл.

Джахил Карсън бе най-резултатен за Академик с 12 точки, Васил Бачев, Йере Вучица и Тони Гуджино вкараха по 11, като последният записа и 14 борби за дабъл-дабъл. Чавдар Костов бе най-резултатен за победителите с 18 точки, Тайрън Брейзълтън добави 12, Венци Петков – 11 точки.