Академик приема Балкан в дербито на НБЛ, публиката се завръща

Пловдивчани спечелиха битката с ботевградчани за бронзовите медали през миналия сезон, Ники Николов се завръща в игра

БК Академик (Пловдив) приема БК Балкан (Ботевград) в дербито на четвъртия кръг в НБЛ. Мачът е от 19:00 часа днес в зала „Сила“.

Срещата ще бъде и първа с публика за Академик през новия сезон. Всеки, който иска да присъства на двубоя трябва да има зелен сертификат. Входът за двубоя ще бъде свободен.

Феновете ще имат възможност да се снимат и с историческите купи спечелени от тима през миналия сезон – вицешампионска титла от Балканската лига и купата за трето място от НБЛ.

През миналия сезон двата отбора водиха борба за бронзовите медали. Академик успя да спечели серията с 2:1 победи и за първи път в историята си спечели третото място в първенството.

През изминалата седмица Академик победи ТФТ в Балканската лига с 83:75 като гост. Балкан също играе в Балканската лига, но през миналата седмица нямаше мач от турнира.

В третия кръг от НБЛ Академик, след като двубоя с Шумен беше отложен, а Балкан загуби гостуването си на Берое с 87:92.

След първите три кръга Балкан е на четвъртото място с пет точки, а Академик е осми с три точки, но и мач по-малко.

Съдии на двубоя ще са Венцислав Великов, Станимир Русев и Искрен Манолов.

Академик ще бъде без контузените Робертс Фрейманис и Робърт Георгиев, но в игра се завръща Николай Николов.

Двубоят ще бъде телевизионен и ще се предава на живо по Max Sport 2.