Академик с драматична загуба в Ямбол

Пловдивчани отстъпиха в последната минута със 72:76, Черноморец унижи Левски с 93:75

Академик (Пловдив) записа драматична загуба като гост на Ямбол в мач от 14 кръг на НБЛ. Двата отбора изиграха оспорван двубой с чести смени на водачеството, а в края домакините показаха по-здрави нерви и триумфираха със 76:72 (19:21, 20:16, 21:18, 16:17). Това бе седма загуба на Академик в Лигата, в която има и 6 победи.

Гостите започнаха добре и взеха аванс от 2 точки след първата четвърт. До почивката обаче Ямбол успя да обърне и на свой ред поведе с 2 точки. След антракта мачът отново бе равностоен, а развръзката дойде в последната минута на мача, в която при равенство 72:72 Иван Лилов донесе победата на Ямбол с тройка и точен наказателен удар.

Обрад Томич бе най-резултатен за Академик с 19 точки, по 15 записаха Васил Бачев и Йере Вуцица. За победителите се отличиха Иван Лилов с 26, Уили Атуд със 17 и Евгени Василев с 12 точки.

На 21 януари, четвъртък, Академик посреща черногорския Ибар от 18:00 часа в зала „СИЛА“ в поредния си мач от Балканската лига.

Черноморец нанесе една от най-тежките загуби на Левски Лукойл в последните години. Бургазлии направиха за смях селекцията на Константин Папазов с 93:75.

Домакините водиха с 30 точки три минути след началото на второто полувреме и не се отказаха до края да налагат волята си на терена.

Това е трето поражение на „сините“ за сезона. Те имат и 10 победи и са втори в класирането в момента, като изостават с две поражения от лидера Рилски спортист. Следващият съперник на Левски Лукойл е Спартак (Плевен).

Победата е пета за Черноморец, трета като домакин, които са шести в подреждането. На 23 януари тимът гостува на Академик (Пловдив).