Александра Начева със сребро от ЕП по лека атлетика

Габриела Петрова пък триумфира в тройния скок на открито в държавното ни първенство

Страхотен успех постигна голямата надежда на българската лека атлетика Александра Начева. Пловдивчанката спечели сребърен медал в тройния скок на Европейското първенство за юноши и девойки в унгарския град Гьор, като бе на косъм и от титлата. В последния си шести опит Алекс преодоля 13,88 метра, оставайки само на 12 см от личния си рекорд и оглави класирането.

Минути по-късно, обаче испанката Висенте нанесе своя удар и лиши нашето момиче от златния медал. Тя записа резултат от 13,95 метра и за Начева остана да се задоволи със среброто. Въпреки това, големият ни талант в леката атлетика заслужава само поздравления за представянето си в Гьор.

Пловдивската школа направи силно представяне и на държавния шампионат по лека атлетика в София.

Габриела Петрова (Локомотив-Пловдив) спечели третата си поредна и общо четвърта национална титла в тройния скок на открито. Тя стигна до златото с 14.15 м (-0.5 м/сек) в последния си опит.

Състезанието не започна по най-добрия начин за сребърната медалистка от Европейското в зала през 2015 година. Възпитаничката на Атанас Атанасов имаше проблеми с разбега и в първите си четири опита не успя да запише резултат.

Едва в петия си опит Петрова, която има 14.40 м през сезона, се приземи на 13.88 м (-0.5 м/сек) и оглави класирането. Тя обаче отскочи доста от далеч, като дори не стъпи на дъската.

Другите две участнички в сектора – Димана Йорданова (Лудогорец-Разград) и Снежана Иванова (Локомотив Пловдив), спечелиха сребърния медал с 12.00 м и бронзовия с 11.60 м.

Снимка: bgathletic.com