Аматьори изхвърлиха Локо (Сф) от Купата на България

Загорец е на 1/16-финал след победа с дузпи над Пирин, Хебър разби с 4:1 Партизан (Червен бряг)

ЦСКА 1948 би с лекота Суворово с класическото 3:0. Гущеров за пореден път се разписа, а Александров и Климентов оформиха крайния резултат след почивката. На 1/16-финалите ЦСКА 1948 ще играе срещу елитния Дунав (Русе).

Хебър (Пазарджик) също не срещна трудности при гостуването си на Партизан (Червен бряг) и след 4:1 продължава в следващия кръг от надпреварата.  Два гола отбеляза Веселин Марчев, по един добавиха Тодор Чаворски и Октай Хамдиев, а на 1/16-финалите на турнира те ще се изправят срещу първодивизионния Арда (Кърджали).

Още един тим от Втора лига не успя да прескочи в 1/16-финалите, след като Миньор (Перник) отстрани Струмска слава. Локомотив (София) изненадващо загуби с 0:1 от Добруджа. Едниственият гол в срещата вкара Стоянов през първото полувреме.

Загорец и Пирин (Бл) не успяха да си отбележат след 90 минути игра, а Дреновец и Литекс направиха 1:1, така и двата мача влезнаха в продължения. Загорец поднесе втората изненада за деня, тъй като успя да отстрани „орлетата“ след изпълнение на дузпи. Литекс отърва резила след победно попадение от дузпа в 94-ата минута на Мариянов.

В петък Севлиево и Нефтохимик (Бургас) ще определят последния 1/16-финалист в турнира.

Резултатите от четвъртък: Суворово – ЦСКА 1948 0:3, Паризан (Ч. бряг) – Хебър 1:4, Добруджа – Локомотив (София) 1:0, Загорец – Пирин (Бл) 0:0 (5:4 след дузпи), Дреновец – Литекс 1:2