Американка дебютира за България на ЕП по спортна гимнастика

Лени Медсън, която има български корени, завърши 36-а в квалификациите в Шчечин

Американката с български корени Лени Медсън дебютира за България в квалификациите на Европейското първенство по спортна гимнастика в последния град Шчечин. Медсън, която живее и тренира в САЩ, завърши на 36-о място в пресявките за многобоя при жените със сбор от 48.399 точки. Тя получи оценки 12.200 точки на земна гимнастика, 11.433 на смесена успоредка, 11.200 на греда и 13.566 на прескок.

Шампионката на България Рая Ранчова се класира на 72-о място със 41.833 точки – 8.700 на земя, 9.500 на смесена успоредка, 11.533 на греда и 12.100 на прескок.

Победителка в квалификациите стана рускинята Ангелина Мелникова с 55.166 точки (13.533, 14.600, 12.800, 14.233).
В пресявките участваха общо 97 гимнастички.

Първите 24 гимнастички от квалификациите и само по две от държава се класират за финала на многобоя. Европейското първенство продължава днес с финалите на индивидуалния многобой при мъжете и при жените.

В същото време българинът Йордан Александров спечели квота за участие в турнира по спортна гимнастика на европейските олимпийски игри, които ще се проведат през месец юни в Минск, Беларус, съобщиха за БТА от Българска федерация по гимнастика (БФГ).

Александров, който живее и тренира в САЩ, късно снощи зае 35-о място в квалификациите на многобоя на европейското първенство по спортна гимнастика в Шчечин, Полша. Президентът на БФГ Красимир Дунев съобщи днес, че официално е уведомен за получената квота от Александров за европейските олимпийски игри.