Андрей Гълъбинов с гол и асистенция, Специя изхвърли Рома от Купата на Италия! (ВИДЕО)

Отборът на българина ще срещне носителя на трофея Наполи на четвъртфиналите

Българският национал Андрей Гълъбинов блесна с гол и асистенция за драматичния успех на Специя над Рома с 4:2 след продължения, който осигури на отбора му участие в четвъртфиналите на турнира за Купата на Италия.

Нашият нападател се завърна сред титулярите за първи път от октомври месец насам, когато получи тежка травма в мача с Милан, като остана на терена на „Олимпико“ до 68-ата минута и бе в основата на успеха за своите.

Те се наложиха след 2:2 в редовното време и гол във всяко от продълженията, след като още в началото на първото „вълците“ получиха за секунди два червени картона.

Иначе срещата започна активно за домакините, заложили на голяма част от резервите си, но още преди да измине и минута игра успяха да отправят опасен изстрел чрез Майорал. Топката обаче прелетя над целта.

В 5-ата минута Специя стигна до дузпа. Кристанте фаулира противников играч в наказателното поле и Давиде Джерсини посочи бялата точка.

Зад нея застана Андрей Гълъбинов, който стреля ниско в десния ъгъл и макар Пау Лопес да усети посоката на топката, нямаше как да я спре – 0:1!

Десет минути по-късно гостите удвоиха аванса си. Отново Гълъбинов беше в основата на гола, след като нападателят намери с пас Сапонара, а той отправи перфектен изстрел от въздуха за 0:2.

Малко след 30-ата минута Рома на два пъти беше близо до попадението, но Пелегрини и Бруно Перес изпуснаха отлични възможности.

Точно преди почивката Рома също получи дузпа. Исмайли наруши правилата в наказателното поле на Специя и съдията отсъди наказателен удар, от който Пелегрини беше безпогрешен.

След полувремето „вълците“ очаквано играха по-активно, търсейки равенството, като в 67-та Майорал беше близко, но отново малко над напречната греда.

В 73-ата минута обаче защитата на Специя не издържа. Майорал изведе перфектно Хенрик Мхитарян и арменецът преодоля стража на гостите за 2:2.

При този резултат завърши редовното време, а продълженията започнаха по най-лошия възможен начин за домакините – два червени картона за 2 минути.

Още в началото на първите добавени 15 защитникът Джанлука Мансини остави Рома с човек по-малко заради втори жълт картон, а директен червен секунди по-късно получи и вратарят на „вълците“ Пау Лопес, който напусна наказателното си поле и фаулира съперник.

Така домакините останаха с деветима на терена, а гостите се настаниха трайно в половината им и само отличните изяви на резервния страж Даниел Фусато лишиха Специя от гол през първото продължение.

В началото на второто обаче численото предимство на гостите си каза думата и те реализираха попадение в 107-ата минута. По ирония на съдбата то бе дело на резервата Даниеле Верде, който играе в Специя под наем от АЕК Атина и е юноша именно на Рома.

В самия край на второто продължение пък Рикардо Сапонара сложи точка на спора с красив гол за крайното 4:2.

Благодарение на него гостите продължиха напред за Купата на Италия и след седмица ще гостуват на Наполи.

Лестър победи скъпата селекция на Челси с 2:0 и оглави класирането на английската Висша лига.

Момчетата на Брендън Роджърс решиха мача от 18-ия кръг още преди почивката, с попадения в началото и в края на първото полувреме, за да постигнат първи успех над опонента от 3 години насам.

Нещо повече, те събраха 38 точки и изместиха от върха Манчестър Юнайтед, който ден по-късно гостува на новака Фулъм, а според мнозина по този начин на практика уволниха мениджъра на „сините“ Франк Лампард.

Още в шестата минута, след един късо изпълнен корнер, Марк Олбрайтън върна топката към точката за изпълнение на дузпа, където негов съотборник се размина, но от границата на наказателното поле Уилфред Ндиди я намери от движение и откри резултата – 1:0.

В 16-ата минута Джеймс Мадисън получи пред дъгата на наказателното поле и без забавяне прати топката към вратата с мощен шут, ала нацели напречната греда.

Челси отговори със силен удар на Риймс Джеймс от малък ъгъл, който бе боксиран в корнер от Каспер Шмайхел.

Датският вратар повтори упражнението и след изпълнението на ъгловия удар, засечено с глава от Тиаго Силва, а след това неговият колега Едуард Менди отрази изстрел на Марк Олбрайтън.

В 34-ата минута пък Джейми Варди бе изведен сам срещу стража на Челси, който обаче отново внимаваше и не позволи да бъде прехвърлен.

Малко по-късно главният съдия отсъди дузпа за Челси, но след разглеждане на ситуацията с ВАР промени решението си и назначи свободен удар, тъй като се видя, че нарушението на Джони Еванс е на сантиметри от границата на наказателното поле.

Четири минути преди почивката пък Джейми Варди падна в пеналта, но топката стигна до Джеймс Мадисън и той не остави шансове на вратаря, за да удвои резултата с прецизно изпълнение – 2:0.

По време на паузата в социалните мрежи се появиха твърдения, че наставникът на гостите Франк Лампард си търси нова работа, защото е уволнен от собственика на „сините“ Роман Абрамович, а втората част започна с пропуск на Лестър.

Джеймс Джъстин стреля с глава покрай вратата, но секунди по-късно се реабилитира за пропиляната възможност със страхотна изява в защита срещу Тами Ейбрахам.

В 55-ата минута Варди вкара гол, който обаче бе отменен заради засада, а в 57-ата отново той изведе Юри Тилеманс, чийто изстрел по диагонала беше спасен от Менди.

Впоследствие дъждът над „Кинг Пауър Стейдиъм“ се усили значително, което доведе до спад в темпото на игра и повече грешни подавания.

Това, разбира се, устройваше домакините, прибрали се в своята половина, за да разчитат на контраатаки, но не и гостите. Техният наставник опита да промени ситуацията с офанзивни смени, ала влизането на Тимо Вернер и Хаким Зиеш не донесе желания резултат, тъй като Лестър удържа успеха си.

Малко преди края германският национал все пак отбеляза попадение, което обаче бе отменено заради минимална засада.

Благодарение на победата си „лисиците“ поведоха колоната в Англия, докато Челси остана на осмото място с 29 точки, изоставайки на цели 9 от новите лидери във временното класиране.

Уест Хем спечели домакинството си на Уест Бромич с 2:1 в 18-я кръг от Висшата лига. Джаръд Боуне и Михаил Антонио вкараха за „чуковете“.

За УБА се разписа Матеус Перейра. След мача Уест Хем вече гледа към Топ 6. „Чуковете“ са на седмо място с 32 точки, колкото има и шестия Евертън. УБА продължава да затъва. Тимът е на предпоследно място с едва 11.

Отборът на Саутхемптън се справи без особени проблеми с третодивизионния Шрюсбъри Таун в мач от третия кръг на ФА Къп.

„Светците“ се наложиха с 2:0, като попаденията отбелязаха Дан Н`Лундулу в 16-ата и Джеймс Уорд-Праус в 89-ата минута.

Домакините имаха осезаемо предимство през целия двубой и можеха да си тръгнат с още по-голям резултат.

„Светците“ поведоха в 16-ата минута, когато гостите не успяха да изчистят дълго подаване в наказателното си поле и топката попадна в Дан Н`Лундулу, който с несилен, но точен изстрел намери по диагонала далечния ъгъл за 1:0.

Въпреки превъзходството си, Саутхемптън стигна до второ попадение чак в 89-ата минута.

Капитанът Джеймс Уорд-Праус се разписа директно от пряк свободен удар, но и с малко доза късмет, след като вратарят на Шрюсбъри Матия Саркич не успя да се намеси добре и топката се плъзна по ръкавиците му, за да влезе във вратата за крайното 2:0.

Така в четвъртия кръг Саутхемптън ще приеме отбора на Арсенал на „Сейнт Мери“.

Байер (Леверкузен) победи с 2:1 Борусия (Дортмунд) в мача им от 17-ия кръг на Бундеслигата.

Двубоят бе изпъстрен с куп пропуски и от двата тима. Те си разделиха по едно полувреме на надмощия, но все пак „аспирините“ стигнаха до успеха. Диаби и Вирц реализираха за домакините, а Брандт бе точен за гостите.

Първата част бе изцяло на Байер Леверкузен. Домакините поведоха в 14-ата минута чрез Муса Диаби. Той получи чуден пас от Бейли и откри резултата.

Младият Вирц, Диаби и Бейли пък се изредиха да пропуснат поне по едно чисто положение до края на полувремето.

През втората част палачинката се обърна, поне що се отнася до играта. Борусия Дортмунд обсади вратата на Леверкузен. Ерлинг Холанд, Юлиан Брандт, Марко Ройс и компания не спираха да не уцелват вратата от близко разстояние. Все пак Брандт най-после бе точен в 67-та минута и изравни резултата.

Само две минути по-късно Юлиан изтърва и на празна врата.

В 80-ата минута при една от контраатаките си Байер стигна до успеха. Топката се озова в младия Вирц, който стреля много мощно и не сбърка останал сам срещу вратаря Бюрки.

В класирането Байер вече е на второ място с 32 точки, колкото има и РБ Лайпциг. Дортмунд остава с 29 на четвърто място.

Всички резултати от мачовете в Германия: Борусия (М) – Вердер 1:0, Байер (Леверкузен) – Борусия (Д) 2:1, Херта – Хонфенхайм 0:3, Майнц – Волфсбург 0:2