Андрей Рубльов отстрани сензационно Роджър Федерер от Мастърса в Синсинати (ВИДЕО)

Мадисън Кийс сложи край на негативната си серия срещу Симона Халеп и я победи в надпреварата при дамите

Руснакът Андрей Рубльов поднесе изненадата на турнира от сериите „Мастърс“ 1000 в Синсинати, след като в двубой от осминафиналите се наложи над 20-кратния шампион в „Големия шлем“ Роджър Федерер с 6:3, 6:4.

21-годишният Рубльов, който се намира на 70-о място в световната ранглиста, сломи съпротивата на швейцареца за едва 62 минути, като показа много стабилна игра. След срещата руснакът определи успеха си като „най-голямата и най-емоционална победа в кариерата ми“. За Федерер поражението сложи край на надеждите му за осма титла в Синсинати и бе най-бързото като времетраене от далечната вече 2003 година, когато отстъпи за едва 54 минути пред Франко Скилари в първия кръг в Сидни.

В четвъртфиналите Рубльов ще играе със сънародника си Даниил Медведев, който продължи чудесното си представяне на американска земя с успех с 6:2, 6:1 над германеца Ян-Ленард Щруф.

Трябва да се отбележи, че руснакът отстрани във втория кръг друг швейцарец – Стан Вавринка, който пък победи в първия кръг българина Григор Димитров.

За разлика от Федерер водачът в световната ранглиста и миналогодишен шампион Новак Джокович нямаше никакви затруднения да се класира за следващия етап на турнира. Сърбинът победи с 6:3, 6:4 испанеца Пабло Кареньо-Буста за 91 минути. Джокович направи по един пробив и в двата сета и бе безпогрешен на свой сервис.

За място на полуфиналите Джокович ще играе с французина Лука Пуий, който спечели с 6:7(3), 6:4, 6:2 срещу руснака Карен Хачанов. Решаваща за успеха на Пуий се оказа добрата му игра на собствен сервис, като за трите сета французинът не даде нито един пробив на съперника си.

В долната половина на схемата четвъртфиналисти са белгиецът Давид Гофен, испанецът Роберто Баутиста Агут, французинът Ришар Гаске и дебютантът в тази фаза Йошихито Нишиока от Япония, които постигнаха двусетови победи.

Американката Мадисън Кийс прекъсна серията си от пет последователни загуби срещу румънката Симона Халеп и я победи с 6:1, 3:6, 7:5 в най-интересния мач при дамите от осминафиналите на турнира по тенис в Синсинати.

Кийс не бе печелила срещу шампионката от „Уимбълдън“ от 2014 година насам и изглеждаше, че негативната и серия ще продължи, след като пропусна мачбол в десетия гейм на третия сет, но в крайна сметка успя да затвори срещата при следващата си възможност и с това да се класира за четвъртфиналите за втора поредна година.

За място в топ 4 Кийс ще играе с Винъс Уилямс. 39-годишната американка продължава със силните си игри на турнира, като този път се справи с хърватката Дона Векич след 2:6, 6:3, 6:3. Уилямс започна мудно срещата и в един момент реши да използва един от таймаутите си, за да си поръча кафе. Това определено я разбуди и в заключителните два сета американката имаше категорично надмощие над Векич.

За четвъртифналите в долната част на схемата се класира и японката Наоми Осака. Водачката в световната ранглиста спечели със 7:6(3), 5:7, 6:2 след представителката на Тайван Су-Вей Хсие, а нейна следваща съперничка ще бъде изгряващата звезда на американския тенис София Кенин, която победи за втора поредна седмица украинката Елина Свитолина, този път с 6:3, 7:6(3).

В горната поливана на схемата труден успех записа водачката Ашли Барти. Австралийката се наложи над естонката Анет Контавейт след 4:6, 7:5, 7:5 и и предстои нов труден мач срещу гъркинята Мария Сакари, която спечели с 6:7(4), 6:4, 6:4 срещу Арина Сабаленка от Беларус.

Чехкинята Каролина Плишкова и рускинята Светлана Кузнецова също ще играят на четвъртфиналите след двусетови победи съответно над Ребека Петершон от Швеция и Слоун Стивънс от САЩ.