Англия победи Колумбия след дузпи (ВИДЕО)

Хари Кейн е Играч на мача, поведе при голмайсторите с 6 попадения

Англия победи Колубмия с 4:3 след изпълнения на дузпи в последния осминафинал на Мондиал 2018. В редовното време и след продълженията резултатът бе 1:1.

Капитанът Хари Кейн даде аванс на Англия от дузпа в 57-ата минута, която бе оспорвана няколко минути от колумбийците. Мина изравни резултата в 93-ата минута за Колумбия. Това бе шести гол за Хари Кейн на финалите, като той има с 2 повече от Кристиано Роналдо, който няма как да го настигне, и от Румелу Лукаку, чиято Белгия продължава напред. Кейн бе избран и за Играч на мача.

В продълженията не паднаха голове и се стигна до рулетката на дузпите. Досега Англия никога не бе побеждавала на Световно първенство след изпълнение на дузпи. „Трите лъва“ три пъти бяха стигали до удари от бялата точка и във всички случаи отпадаха.

Вратарят на колумбийците Давид Успиха хвана третата дузпа на англичаните, изпълнена от Джордан Хендерсън, но след това Урибе нацели гредата, а Джордан Пикфорд спаси удара на Карлос Бака.

Така за първи път от 2006-а година Англия ще играе на четвъртфинал на световно първенство. Съперник на англичаните ще бъде селекцията на Швеция на 7-ми юли в Самара. Шведите победиха Швейцария с 1:0 в Санкт Петербург.

Снимка: FIFA.com