Англия победи с 1:0 като гост Исландия след уникална драма (ВИДЕО)

Португалия разби с 4:1 Хърватия без Кристиано Роналдо, Франция пречупи с 1:0 Швеция като гост

Англия спечели с 1:0 гостуването си на Исландия от Лигата на нациите. Тимът на Гарет Саутгейт стигна до успеха след уникална драма в добавеното време на двубоя. Рахим Стърлинг вкара от дузпа в 91-ата минута. Две по-късно домакините също получиха правото да изпълнят наказателен удар, но Бярнасон пропусна.

Двата отбора завършиха мача с по 10 души. Първо англичаните останаха в намален състав, след като Кайл Уокър беше изгонен в 71-ата минута. В 89-ата Ингасон получи втори жълт картон и също трябваше да напусне преждевременно.

В самото начало на мача съдията отмени наглед редовен гол на англичаните. Стърлинг подаде към далечната греда, където Кейн чукна топката в мрежата. Флагът за засада беше вдигнат, а такава нямаше, но нямаше и ВАР.

Защитникът на Левски Халмар Ейолфсон беше на пейката на Исландия, но не се появи в игра.

Франция пречупи с 1:0 Швеция като гост. В герой за „петлите“ на „Френдс Арена“ се превърна звездата на тима Килиан Мбапе, който отбеляза красив гол в 41-ата минута и така донесе трите точки на своя тим. В самия край на мача гостите получиха дузпа, но Антоан Гризман пропусна от бялата точка.

Шампионът от първото издание на турнира Португалия започна с 4:1 у дома срещу Хърватия. Иберийците бяха пълни господари срещу експериментален тим от Балканите. Жоао Кансело, Жоао Феликс и Диего Жота вкараха за европейския първенец преди Петкович да намали в 90-ата минута. Секунди преди финала Андре Силва добави още едно попадение за Португалия. Домакините играха без упахания от пчела Кристиано Роналдо, който бе заменен в състава от Жоао Феликс.

Черна гора удари с 2:0 на Кипър като гост. Звездата на балканците Стеван Йоветич влезе в игра от пейката и заби и двата гола –  в 60-ата и 73-ата минута.

В другия мач от група 1 на дивизия „C“ Азербайджан претърпя домакинска загуба с 1:2 от Люксембург. За поражението им допринесе директният червен картон на Махир Емрели в 25-ата минута. Въпреки това, азерите поведоха в 43-ата минута чрез Рамил Шейдаев. Гостите обаче стигнаха до пълен обрат. Първо, Леандро Барейро беше точен в 48-ата минута, а в 72-ата Жерсон Родригес донесе победата с гол от дузпа.